W dniach 29, 30 czerwca i 1 lipca o 16.00 w Praskiej Światotece (u. Szwedzka 6/82) odbędą się zajęcia Warszawska Pętla Czasu. Jest to cykl 3 spotkań historycznych.

Podczas zajęć uczestnicy wpadają w pętlę czasu: za każdym razem, czyli podczas każdego spotkania, odnajdują się w innej epoce. Mają zmierzyć się z różnymi zadaniami, rozwiązać historyczne zagadki, które zawsze są mocno związane z konkretnymi miejscami w naszym mieście. Poprzez rozwiązywanie zadań, uczestnicy każdego dnia starają się uwolnić z tytułowej pętli czasu i wrócić do teraźniejszości. Powrót gwarantuje im prawidłowe wykonanie postawionych przed nimi zaleceń, a te możliwe są do wypełnienia, tylko po poznaniu realiów i specyfiki epoki. W efekcie wycieczek w przeszłość i poznawania tam poszczególnych miejsc Warszawy, powstanie mapa, którą w wersji wydrukowanej po skończonym cyklu, uczestnicy mogą zabrać do domu. Zajęcia mają uświadomić uczestnikom, że Warszawa i jej mieszkańcy od wieków odgrywali kluczową rolę w historii naszego państwa i społeczeństwa. Motywem przewodnim jest szeroko rozumiany patriotyzm, nie tylko jako wydarzenia wagi państwowej, czy zwycięstwa militarne, ale również sukcesy na polu naukowym czy sportowym.

Spotkanie 1: Z Warszawy na Grunwald.

Będziemy rozmawiać o początkach Warszawy. Okres średniowiecza to czasy rycerskie, uczestnicy zatem wraz z warszawskim giermkiem będą przygotowywać się do wyprawy pod Grunwald. Poznają budowę zbroi rycerskiej, którą będą mogli ją przymierzyć wykonają także pracę, jaką w miejskich warsztatach wykonywali ich średniowieczni rówieśnicy.

Spotkanie 2: Witek Warszawiak.

Czas Powstania Warszawskiego to okres bardzo ofiarnej służby dzieci. Zawiszacy zwani „listonoszami nadziei” staną się bliżsi sercom współczesnych dzieci.

Spotkanie 3: Rada byłabym zakupić rad.

Zajęcia na temat jednej z najsłynniejszych Warszawianek – Marii Curie Skłodowskiej. Uczestnicy dowiedzą się nie tylko o jej dokonaniach, ale również o jej bardzo bliskich związkach z Warszawą.

Spotkania przeznaczone są dla dzieci i dorosłych.
Szczegółowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież