Sceny walki z wykorzystaniem techniki slow motion, Ossów widziany z lotu ptaka, wypowiedzi największych autorytetów w dziedzinie Bitwy Warszawskiej, a także znane nazwiska filmu i telewizji.
W środę 14 stycznia odbędzie się pierwsza w Warszawie, bezpłatna projekcja filmu dokumentalnego „Zwycięstwo 1920”.

Film zostanie wyświetlony w sali kinowej Muzeum Niepodległości, al. Solidarności 62, w środę o godz. 18:30. Seans trwa 40 minut i nie jest biletowany. Po filmie odbędzie się spotkanie z twórcami.

To pierwsza tak bogata dokumentacja filmowa tematu Bitwy Warszawskiej i wojny polsko bolszewickiej, która w jednym miejscu zawiera opinie i analizy wybitnych historyków specjalizujących się w tej tematyce. W filmie występują m.in. profesorowie Andrzej Nowak, Janusz Odziemkowski, Wiesław Jan Wysocki, Tomasz Nałęcz.

W dokumencie wykorzystano, oprócz archiwaliów, także nowoczesne zdjęcia z udziałem rekonstruktorów. Przy produkcji wykorzystano technikę slow motion, która pozwoliła osiągnąć bardzo sugestywne obrazy walk. W filmie wykorzystano również ujęcia wykonane z drona, a także ze specjalnego systemu żyroskopowego zainstalowanego na samochodzie terenowym, które pozwoliły na nagranie dynamicznych scen na trudnodostępnych terenach.

Do filmu udało się także zaangażować znane osobistości ze świata filmu i telewizji. Prolog i epilog wygłasza w filmie znany aktor i dyrektor Teatru Kamienica Emilian Kamiński, rolę narratora pełni natomiast Maciej Gudowski, jeden z najbardziej znanych lektorów w Polsce.

„Zwycięstwo 1920” jest na co dzień wyświetlany w Centrum Informacji Turystyczno Historycznej w Ossowie. Pokaz można połączyć ze zwiedzaniem CITH, gdzie na ekranach dotykowych prezentowana jest historia związana z wojną polsko-bolszewicką, Bitwą Warszawską i Bojem pod Ossowem. CITH jest czynny obecnie od wtorku do piątku w godzinach 10.00-16.00, w sezonie (od kwietnia do października) pawilon jest dostępny od wtorku do niedzieli. „Zwycięstwo 1920” - produkcja 4Mat Media, reż. Andrzej Kałuszko.

Film został wyprodukowany na zlecenie Samorządowej Instytucji Kultury „Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież