We wtorek, 30 września, światowej sławy filozof polityki, wykładowca, założyciel międzynarodowej organizacji NGO CivWorld, prof. Benjamin Barber spotka się z mieszkańcami Warszawy.

Podczas spotkania prof. Barber będzie m.in. opowiadał o swojej nowej książce „Gdyby burmistrzowie rządzili światem” i wyjaśni dlaczego świat powinien postawić na współpracę miast, a nie państw, żeby lepiej sprostać wyzwaniom współczesności. Partycypacja, zamiłowanie do kreatywności, innowacji i współpracy – to cechy wspólne dla miast na całym świecie, którymi zarządzają opisani w książce burmistrzowie. Autor kilkunastu książek, przekonuje, że państwo narodowe straciło swą funkcjonalność i skuteczność wobec większości ważnych spraw dotyczących współczesnego społeczeństwa. Tym samym podejmuje polemikę z obowiązującą organizacją świata i wskazuje na trudności, z którymi państwa sobie nie radzą.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00w Pałacu Kultury i Nauki, w sali Ratuszowej i jest otwarte dla wszystkich mieszkańców, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (od 18 września do wyczerpania miejsc).

Benjamin R. Barber jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Rutgera i Uniwersytetu w Nowym Jorku, a także założycielem i przewodniczącym Ruchu Współzależności „Obywatele Bez Granic”. Był doradcą wielu czołowych polityków, między innymi Bila Clintona i Howarda Deana. Benjamin Barber otrzymał szereg odznaczeń: order kawalerski (Palmes Academiques/Chevalier) od rządu Republiki Francuskiej (2001), Nagrodę American Academy of Berlin (2001) oraz John Dewey Award (2003). Nagradzany również przez liczne stowarzyszenia i fundacje, m. in.: Guggenheima, Fulbrighta, Social Science Research. Doktor honoris causa Grinnell College, Monmouth University oraz Connecticut College, w latach: 1991 - 1992 dyrektor katedry American Civilization w paryskim Ecole des Hautes Etudes.

Jako teoretyk polityki Barber jest propagatorem skupienia się na społecznościach obywatelskich i zaangażowania w lokalną demokrację. Dotychczas w Polsce wydano jego trzy książki - „Dżihad kontra McŚwiat”, „Skonsumowani”, „Imperium strachu. Wojna, terroryzm i demokracja”. Oficjalna premiera nowej książki profesora odbędzie się 2 października podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, na którego zaproszenie profesor przyjeżdża do Polski.

Organizacja: Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawa, Europejskie Forum Nowych Idei, wydawnictwo MUZA S.A., BarStudio

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież