Startuje projekt Brave Kids w Warszawie. Już 24 czerwca pierwsze przedstawienie dzieci z Górskiego Karabachu, Gruzji, Ugandy i Polski. Czeka nas energetyczny, barwny spektakl. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Brave Kids to unikalna okazja spotkania z młodymi artystami z różnych stron świata.Już w piątek 20 czerwca odważne dzieci przyjadą do Warszawy, aby na dwa tygodnie zamieszkać u lokalnych rodzin. To jednak także atrakcje dla wszystkich mieszkańców miasta. - Na początek zapraszamy wszystkich na indywidualne pokazy. Każda grupa zaprezentuje kulturę swojego kraju - mówi Justyna Warecka, koordynatorka projektu Brave Kids w Warszawie. - To przedstawienie odzwierciedla ich talenty. Nad kolejnymi będą już pracowali wspólnie.

Pokaz inaugurujący w Warszawie Brave Kids 2014 odbędzie się w CPK Praga-Południe, Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Kogo zobaczymy? Grupa z Gruzji (Małe Gruzińskie Gwiazdy), działająca przy tamtejszym Caritas, zaprezentuje tradycyjne tańce z różnych regionów swojego kraju. Na przykład Davlur-kartuli to romantyczny taniec kochanków, a góralski Mtiuluri wyraża gruzińską duszę. - Ten taniec manifestuje odwagę, wytrzymałość i dumę, a także szacunek do świata i jego piękna - dodaje Justyna Warecka. - Przedstawienie młodych Gruzinów łączy niezwykłą dynamikę tancerzy z ulotną gracją tancerek. Niewiele jest na świecie tak spektakularnych tańców. Muzyczno-taneczna grupa Amedas (African Melodies and Dancig Stars) z Ugandy zaprezentuje tańce różnych plemion zamieszkujących ten kraj. Na przykład taniec Ding-Ding wykonują młode dziewczęta, które chcą wzbudzić zainteresowanie chłopców. Z kolei taniec Bwala jest formą życia towarzyskiego dla starszych. Przez kilka godzin poruszają się w kręgach, rozmawiając przy tym i dyskutując. Hope4Street to grupa z samego serca warszawskiej Pragi. Hip-hop, breakdance i street art to dla nich sposób wyrażania własnych przekonań i myśli. Twórczość i rozwijanie swoich talentów budzą w nich potrzebę zmiany i otwierają nowe możliwości. Z Górskiego Karabachu przyjeżdża grupa młodych Ormian. Na co dzień działają przy Instytucie Sztuki Naregatsi. W Warszawie zaprezentują tradycyjne tańce i instrumenty ludowe związane z kulturą Górskiego Karabachu.

To nie koniec wydarzeń w ramach Brave Kids 2014 w Warszawie. 1 lipca w Centrum Społecznym Paca zaplanowano spotkanie z młodymi artystami, na którym przedstawią kulturę swoich krajów i regionów, a także opowiedzą o sytuacji dzieci w ich krajach. 
3 lipca w Muszli Koncertowej w parku Skaryszewskim odbędzie się spektakl półfinałowy przygotowany przez uczestników projektu podczas warsztatów artystycznych. 

W ramach programu edukacyjnego Brave Kids młodzi artyści wymieniają się umiejętnościami i doświadczeniami, a także rozwijają swoje talenty. - Sztuka to uniwersalny język porozumiewania się - mówi Justyna Warecka. - W ramach działań twórczych buduje się także otwartość i tolerancję. Przy okazji Brave Kids można też zobaczyć efekty współpracy młodych ludzi, którzy pochodzą z bardzo różnych kultur. To niezwykle  inspirujące doświadczenie.

Tegoroczna edycja Brave Kids równolegle odbędzie się także w Wałbrzychu, Wrocławiu oraz Puszczykowie koło Poznania. Dzieci będą mieszkały w domach polskich rodzin. 11 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się wielki finał projektu - ponad 100 młodych artystów wystąpi razem na jednej scenie.

Więcej informacji o projekcie Brave Kids: www.bravekids.eu


Spektakl otwierający projekt Brave Kids w Warszawie
CPK Praga-Południe, ul. Podskarbińskich 2
24 czerwca 2014, godz. 18.30.
Wstęp wolny

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież