Dużo słyszymy o niskim poziomie czytelnictwa w Polsce - Polacy mało czytają, nie mają książek w domu i dość rzadko zaglądają do bibliotek.  Statystyki są bezwzględne, ale czy w pełni pokazują jak sytuacja okołoczytelnicza w kraju wygląda? Pewnie nie. Bo gdyby uwzględnić rózne działania jakie prowadzą, choćby same biblioteki, okazuje się, że dbają o promocję i rozpowszechnianie czytelnictwa przez szereg aktywności skierowanych dla każdego, nawet bardzo wymagającego, użytkownika. 

Biblioteka Publiczna im. księdza Jana Twardowskiego na Pradze Północ od lat realizuje projekty i programy, których celem jest nie tylko to, żeby jak najwięcej czytać i wypożyczać książek, ale też  to, żeby odczarować bibliotekę jako instytucję z zmurszałymi półkami z książkami i pokazać, że dzieje się tu bardzo dużo nowatorskich działań łączących pokolenia i integrujących lokalną społeczność. O tym, co w bibliotece działo się w samym 2017 roku opowiedziały animatorka kultury i kierowniczka biblioteki na Pradze.

Wywiad jest do odsłuchania na stronie RadioPragal.pl http://radiopraga.pl/archiwum-audio/1972-biblioteka-na-pradze-polnoc-i-warsztaty-psychogeograficzne-w-dsw-i-dk-tupraga

Rozmowa została przeprowadzona w ramach projektu Spotkajmy się na rogu, realizowanego przez Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci i współfinansowanego z m.st. Warszawy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież